Оперативний моніторинг кислотності молока в молокопроводі доїльного робота

  • Шигимага Виктор Александрович ХНТУСХ

Аннотация

Кислотність характеризує придатність молока для первинної переробки і є одним з основних параметрів, контрольованих при прийомі на молокозаводі. Тому важливо вчасно відокремити молоко зі нестандартною кислотністю в процесі доїння. Однак технічні засоби розпізнавання і відділення молока з нестандартною кислотністю в молокопроводі в роботизованих системах доїння і моніторинг кислотності молока в процесі роботизованого доїння не передбачені.

В результаті попередніх експериментальних досліджень встановлена лінійна кореляційна залежність кислотності молока за традиційним методом Тернера від рН. Розраховані параметри основного і додаткового баків, для молока вищого сорту і браку по кислотності. Визначено лінійні параметри врізки в основний молокопровід робота вимірювального рН-електрода і трійника з електромагнітним клапаном для автоматичного скидання нестандартного молока. На основі експериментальних досліджень і розрахунків створено проект технічної системи для роботизованої технології доїння корів. Штатна технологія доповнюється автоматичним вимірюванням рН молока в потоці, що реалізується за допомогою швидкодіючого транзисторного рН-ПТ електрода. Розроблена автоматична система моніторингу рН молока в потоці, яка включає рН-ПТ електрод, вимірювальний засіб, трійник з електромагнітним клапаном, радіомодуль і додаткову ємність для збору нестандартного молока.

Моніторинг рН молока в потоці в процесі роботизованого доїння дозволяє оперативно вирішувати відразу два завдання – підвищення точності оцінки якості вихідної сировини і корекція раціонів годівлі корів з метою нормування кислотності молока, необхідної для приймання молокозаводом. Тим самим виключається трудомістка операція лабораторного визначення кислотності, якщо цей показник вже виміряний в процесі доїння молока роботом. Таким чином, дане удосконалення технології роботизованого доїння дозволить точніше оцінити якість сирого молока за допомогою доїльних роботів, що входять в систему машин точного тваринництва.

Опубликован
2020-12-07